Jan Paweł Kołakowski

psycholog łomża - o mnieJestem psychologiem i psychoterapeutą. Wykształcenie zdobyłem w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na specjalności psychologia kliniczna z neuropsychologią. Jestem dyplomowanym trenerem i terapeutą Biofeedback i Neurofeedback II stopnia. Posiadam tytuł specjalisty psychoterapii uzależnień (certyfikat nr 1790) wydany przez PARPA. Ukończyłem Studium Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnień.

Jestem absolwentem Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii IPZ PTP, która posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej. Pracuję pod stałą superwizją kliniczną – przypadki pacjentów konsultuję u najlepszych specjalistów w Polsce o wieloletnim doświadczeniu. Przestrzegam kodeksu zasad etycznych psychoterapeuty PTP. Współpracuję z WOPiTU w Łomży, gdzie zajmuję się świadczeniem usług terapeutycznych w ramach NFZ.

W pracy terapeutycznej najważniejsze dla mnie jest by zaoferować pacjentowi optymalne rozwiązanie dobrane do jego trudności. W psychoterapii stosuję podejście integracyjne. Najwięcej czerpię z osiągnięć psychoterapii psychodynamicznej, humanistycznej, poznawczo-behawioralnej, egzystencjalnej i Gestalt. W razie potrzeby sięgam po inne techniki terapeutyczne lub formy pomocy psychologicznej.

Przed zdobyciem wykształcenia psychologicznego zajmowałem się prowadzeniem imprez muzycznych i integracyjnych – również bezalkoholowych. Zdobyte wówczas doświadczenie aktualnie wykorzystuję w prowadzonych warsztatach i szkoleniach. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem oraz entuzjastą muzyki i aktywnego wypoczynku.

Zapraszam serdecznie,
Jan Paweł Kołakowski