Jan Paweł Kołakowski

psycholog łomża - o mnieJestem psychologiem i psychoterapeutą. Wykształcenie zdobyłem w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na specjalności psychologia kliniczna z neuropsychologią. Jestem dyplomowanym trenerem i terapeutą Biofeedback i Neurofeedback III stopnia. Posiadam tytuł specjalisty psychoterapii uzależnień (certyfikat nr 1790) wydany przez PARPA. Ukończyłem Studium Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnień.

Jestem absolwentem Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii IPZ PTP, która posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej. Pracuję pod stałą superwizją kliniczną. Przestrzegam kodeksu zasad etycznych psychoterapeuty PTP.

W pracy terapeutycznej najważniejsze dla mnie jest by zaoferować pacjentowi optymalne rozwiązanie dobrane do jego trudności. W psychoterapii stosuję podejście integracyjne oparte o koncepcję schematów. Najwięcej czerpię z osiągnięć psychoterapii psychodynamicznej, humanistycznej, poznawczo-behawioralnej, egzystencjalnej i Gestalt. W razie potrzeby sięgam po inne techniki terapeutyczne lub formy pomocy psychologicznej.

Przed zdobyciem wykształcenia psychologicznego zajmowałem się prowadzeniem imprez muzycznych i integracyjnych – również bezalkoholowych. Zdobyte wówczas doświadczenie aktualnie wykorzystuję w prowadzonych warsztatach i szkoleniach. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem oraz entuzjastą muzyki i aktywnego wypoczynku.

Zapraszam serdecznie,
Jan Paweł Kołakowski